Czym jest Keyshot?

keyshot-czym-jest

KeyShot to aplikacja, dzięki której w szybki i prosty sposób – dosłownie w paru krokach – stworzysz realistyczne i profesjonalne zdjęcia modeli 3D.

Prostota użycia. KeyShot to niesamowity program do renderingu 3D, dzięki któremu możesz szybko stworzyć zdjęcie modelu 3D bez obaw o długie czekanie na efekt wyjściowy. Wszystkie opcje zostały zamknięte w sześciu wariantach, które w zupełności wystarczają, by uzyskać oczekiwany efekt i podziwiać realizm renderu KeyShota.

KeyShot nie potrzebuje do poprawnego działania żadnych dedykowanych kart graficznych – jego szybkość zależy w zupełności od procesora. Niezwykłe właściwości renderujące KeyShota są certyfikowane przez CIE (International Commission on Illumination). Oparte są one o dokładnie opracowane materiały naukowe i możliwie najbardziej rzeczywiste oświetlenie.

Jak działa KeyShot?

Pracę z programem można opisać w paru prostych krokach. Wszystko zaczyna się od otwarcia pliku z naszym projektem za pomocą KeyShota. Aplikacja obsługuje takie formaty jak BIP, Alias WIRE, Creo, Rhinoceros, SketchUp, SolidWorks, SolidEdge, Pro/ ENGINEER, IGES, STEP, OBJ, 3ds, Collada, i FBX a także posiada wtyczki do wybranych i znanych programów.

keyshot-1-import-model-3d

Pracę z plikiem ułatwia biblioteka materiałów, gdzie ponad 700 opcji wyboru zapewnia, że z pewnością znajdziemy to, co nas interesuje. Po dodaniu materiału KeyShot od razu pokaże jak będzie on wyglądał na zdjęciu przy zachowaniu naturalnych warunków oświetleniowych.

keyshot-2-pomaluj-model

Kolejnym krokiem jest wybór oświetlenia – zrobimy to wybierając jedno ze zdjęć HDRI. Oczywiście, wprowadzona przez nas zmiana zostanie automatycznie obliczona przez KeyShota i zobaczymy efekt wyboru zarówno w materiałach, kolorach jak i typie wykończenia powierzchni.

keyshot-3-oswietlenie

Dzięki KeyShot możemy zmieniać widok obiektu na zdjęciu – kontrolować możemy wirtualny aparat cyfrowy w kategorii kąta, dystansu, obrotu, perspektywy a nawet głębi.

Jako tło możemy wybrać zarówno jednolite tło jak i wybrane przez nas zdjęcie.

keyshot-4-kamera

To wszystko! Praca z KeyShotem jest tak prosta, że może z nim pracować każdy bez względu na doświadczenie z obsługą programów do renderu 3D. Maksymalna prostota przy maksimum efektu to największe zalety tej aplikacji.

keyshot-5-tlo

keyshot-6-idealne-zdjecie

Comments are closed.