KeyShotVR

keyshot-vr-300x140

KeyShotVR to program będący świetnym i praktycznym uzupełnieniem możliwości KeyShota. To technologia, dzięki której możesz stworzyć wirtualny, kompletny obraz 3D obiektu. Możesz go potem umieścić w prezentacji czy na stronie WWW i oglądać na każdym możliwym nośniku – komputerze PC, laptopie czy urządzeniach mobilnych takich jak tablet czy smartfon. Dzięki integracji KeyShot i KeyShotVR możemy wkleić interaktywny obiekt 3D na stronę używając do tego specjalnie wygenerowanego kodu javascript.

Aby mieć dostęp do tej opcji wystarczy zaktualizować program KeyShot do licencji modułu KeyShotVR. Okno programu zostanie wzbogacone o ikonkę VR. Tak samo jak w przypadku tworzenia zdjęcia czy animacji – od razu widzimy efekt wprowadzanych przez nas zmian. Na koniec zostanie wygenerowana zawartość obiektu Java jaką jest zestaw odpowiednio zaimplementowanych w kod zdjęć.

Obiektem możemy obracać na 5 różnych sposobów – obrotowy, półkolisty, sferyczny, cylindryczny, niestandardowy, w tym wybrać kąt rozpoczęcia. Program stosuje odpowiednie metody kompresji, tak by obraz był możliwie najwyższej jakości; umożliwia pełne wsparcie dla renderowania w tle, kolejkowania renderu, renderu sieciowego i nie określa limitów w kwestii rozdzielczości plików. Możemy ustalić czas trwania animacji jednego bądź paru obiektów a wszystko odbywa się w równie prosty sposób jak w przypadku tworzenia zdjęć.

Tak stworzona interaktywna, wysokiej jakości animacja 3D może być przeglądana przy pomocy myszki czy dotyku (w przypadku ekranów dotykowych i przy wsparciu HTML5). Wśród opcji znajdziemy obrót, zoomowanie i pan. Dostosowanie do użytkownika pod kątem tłumienia obrotu, czułości myszki, powiększania, klatki początkowej czy LOD.

Comments are closed.