SpaceClaim Engineer: w służbie innowacyjnego projektowania 3D

SpaceClaim Engineer na chwilę obecną to niezwykle prosty w obsłudze program do modelowania bryłowego 3D.

Odnajdzie się w nim bez problemów każdy inżynier i analityk. Dodatkowo niezwykle niski współczynnik całkowitego kosztu  sprawia, że zakup SpaceClaima szybko się zwraca.

Tworzenie prototypów, analizy przeprowadzane przez inżynierów to zadania do jakich doskonale nadaje się SpaceClaim Engineer. Umożliwia on projektowanie na poziomie koncepcji, modelowanie ofertowe, całkowitą edycję geometrii brył. Ma świetne zastosowanie w projektowaniu przemysłowym o także jubilerstwie. Dzięki SpaceClaim Engineer przygotujemy model do symulacji CAE, stworzymy dodatek, formę, usuniemy wybrane cechy obiektów i dostosujemy do kroków programów CNC.

Zwiększanie wartości modelowania 3D w codziennym projektowaniu.

Jedną z najważniejszych zalet SpaceClaim jest kompatybilność i praca z różnego rodzaju plikami CAD. Tworząc projekt możesz dowolnie łączyć różne projekty, łączyć ich geometrię i wykorzystywać dane bez konieczności ustalania wcześniej konkretnych reguł. Dlatego SpaceClaim to rewolucja na rynku modelowania bezpośredniego 3D.

Zapomnij o niewygodnej pracy z historią operacji, z których słyną inne programy typu CAD. Tutaj skorzystasz z całej gamy udogodnień jednocześnie oszczędzając czas. Możesz w każdej chwili upraszczać i zmieniać części na potrzeby analizy CAE bez konieczności ograniczeń do jakich byłeś zmuszony w pracy z innym programami. Dostajesz pełną swobodę pracy, która upraszcza tworzenie koncepcji i dzielenie się z innymi inżynierami poszczególnymi fazami pracy, co ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd projektu i jego optymalizację.

spaceclaim-juicer-1024x551

SpaceClaim Engineer to najszybszy i najbardziej zaawansowany program do modelingu 3D. Jego intuicyjny interfejs sprawi, że przy pomocy takich funkcji jak Ciągnij, Przenieś, Wypełnij czy Połącz wykonasz dotychczas pracochłonne zmiany w projekcie. Bez problemu stworzysz skomplikowane konstrukcje i wykorzystasz doskonałe algorytmy fotorealistycznego renderu.

Nieograniczone środowisko pracy dla Twojej koncepcji. Wymarzone oprogramowanie dla każdego inżyniera umożliwia doskonałą optymalizację importowanych projektów do analizy CAE, udostępnia specjalne narzędzia do projektowania i tworzenia rozwinięć blachowych oraz umożliwia testowanie projektu bez względu na jego aktualną fazę tworzenia.

Stworzony do Twojego modelu projektowania. SpaceClaim to środowisko przyjazne plikom AutoCAD, SketchUp, ACIS, STEP, IGES, ECAD, Rhinoceros, CGR, DWG, DXF, STL, OBJ, XAML, VRML, oraz 3D PDF (wymagana instalacja Adobe Acrobat 9 Pro Extended). Współpracuje z takimi aplikacjami jak SolidWorks, Pro/E, CATIA, NX czy Inventor. Doskonała integracja CAE oraz CAM. Wszystko to by doskonale stworzyć projekt, z którym będą pracowały całe zespoły inżynierów.

Proste i intuicyjne szkicowanie od zera, tworzenie i importowanie złożonych projektów, kreowanie przekrojów przy użyciu tych samych opcji jak przy trybie projektowania w środowisku 3D.

Tworzenie od ogółu do szczegółu w obie strony. Z SpaceClaim z łatwością zamienisz część w zespół części i na odwrót. Nie musisz się obawiać o utratę danych o zależnościach między częściami w trakcie zmian. Łączenie projektów bez obawy o utracenie ich pierwotnych cech.

Koniec ze skomplikowanym systemem więzów – wprowadzaj liczby i dane wg Twoich pomysłów – program wykalkuluje właściwą geometrię i dzięki temu każdy może pracować w odpowiedni dla siebie sposób.

Nie ważne na jakim etapie projektu jesteś – te same narzędzia umożliwiają szybkie i łatwe wprowadzanie zmian bez względu na tryb projektowania.

wyszukiwanie-obiektow-po-objetosci-1024x550

Dodatki SpaceClaim Engineer zwiększające wymianę danych

Pod linkiem Translatory CAD: import edycja zapis znajdziesz opis współpracy SpaceClaim Engineer z programami do modelowania CAS.

Dzięki wtyczce SpaceClaim Document możesz zarządzać dokumentacją projektu, nad którym pracujesz. W ramach programu możesz tworzyć biblioteki oraz kopie wypożyczanych plików, sprawdzać ich historię zmian oraz aktualny status; w tym opcja rozwiązywania konfliktów między wersjami danego pliku oraz możliwość ich edycji w interfejsie sieciowym.

Zobacz film prezentujący pracę z SpaceClaim przy wykorzystaniu zalet SpaceClaim Document.

Każdy użytkownik programu SpaceClaim Engineer (w wersji 2011 lub nowszej) otrzymuje dostęp do biblioteki TraceParts, na którą składa się ponad 100 milionów modeli CAD od najbardziej znanych producentów części.

Wtyczka SpaceClaim-to-Rhino umożliwia dwukierunkowy import plików (geometrii) między SpaceClaim (2008 lub nowszy) a Rhino (4.0 lub nowszy).

Dzięki przeglądarce SpaceClaim możesz pokazać projekt swojemu klientowi bez potrzeby instalacji programu na jego komputerze. Niewielkich rozmiarów aplikacja umożliwi klientowi wygodne przeglądanie plików 3D np. w  Eksploratorze Windows.

Comments are closed.