Translatory CAD: import edycja zapis

Jedną z największych zalet SpaceClaim jest jego umiejętność odczytu i edycji większości znanych formatów plików CAD – zarówno jeśli chodzi o dane 2D bądź 3D (w tym zapis między innymi w formatach JT, CATIA v5 i STEP). SpaceClaim wykorzystuje bardzo szeroki wachlarz możliwości, dzięki czemu przejście na tą platformę jest możliwie oraz najbardziej optymalnym i dogodnym sposobem na pracę z modelingiem bezpośrednim. Wysoki poziom komunikacji pomiędzy trybami 2D i 3D, kompatybilność między formatami CAD pozwala na szybkie eliminowanie wszelkich błędów bez konieczności korzystania z topornych sposobów wykorzystywanych w innych platformach CAD.

SpaceClaim sprawi, że z łatwością będziesz edytować geometrię. Naprawiać uszkodzone bądź źle zaprojektowane modele przy pomocy jednego polecenia. Ponadto, program oferuje ochronę własności intelektualnej (Custom View Models), tworzenie projektyu w real-time zgodnie z wytycznymi klienta.

Tabelka zestawiająca formaty translatorów CAD, z którymi współpracuje SpaceClaim

Moduł

Otwieranie

Zapis

SpaceClaim Engineer

ACIS, Acrobat, DXF, DWG, IDF, IGES, Rhino, SketchUp, STEP, STL, Bitmapy, Wideo

ACIS, Acrobat, DXF, DWG, IGES, KeyShot, PowerPoint, Rhino, SketchUp, STEP, STL, VRML, OBJ, XAML, XPS, Bitmapy, Wideo

Data Exchange I

CATIA v4, Inventor, Pro/ENGINEER, VDA-FS

VDA-FS

Data Exchange II

NX, SolidWorks, Parasolid

Parasolid

CATIA v5 Data Exchange

CATIA v5

CATIA v5

JT Open Data Exchange

JT

JT

SpaceClaim to nowoczesny program, który ułatwia pracę nad projektowaniem 3D – dzięki niemu zaoszczędzisz czas mogąc bez problemu wdrażać swoje pomysły, przerabiać je, poprawiać szybko błędy bez obawy o utratę danych. Szybko skonwertujesz szkic do modelu 3D i przekonasz się jak skutecznie można przekształcić niedoskonałe bryły w kompletny mechanizm.

Comments are closed.